Profil, recenzie a politika spoločnosti

Profil FASHIONOPTIC

Očnú optiku FASHIONOPTIC založil v roku 2008 Radoslav Murin, očný optik, diplomovaný OPTOMETRISTA – kontaktológ.

Prax v odbore očná optika – OPTOMETRIA 20 rokov

Pôsobíme na Slovenskom a Českom trhu od roku 2008

Nájdete nás v týchto mestách.:

 • Banská Štiavnica
 • Bratislava
 • Dunajská Streda
 • Martin
 • Skalica
 • Spišská Nová Ves
 • Žilina
 • Praha

 

ODBORNÝ PERSONÁL:

V našej spoločnosti pracuje odborný personál ( očný optik OPTOMETRISTA ), ktorý pravidelne absolvuje školenie z oblasti očná optika a OPTOMETRIA.

Cieľom je vzdelávať sa zdokonaľovať sa tak, aby sme mohli priniesť našim zákazníkom tie najlepšie služby na profesionálnej úrovni. Každý jeden zamestnanec má za sebou individuálne školenia. Pravidelne sa zúčastňujeme odborných kongresov a výstav ( Praha, Miláno, Mníchov, Paríž )

 Na každej jednej prevádzke meriame zrakovú ostrosť a venujeme sa zákazníkom aj individuálne na objednávku

 RECENZIE – napísali o nás

 

Aj napriek všetkej snahe, nevieme bohužiaľ uspokojiť 100% potreby a predstavy zákazníkov a ani to nie je našim cieľom. Každý zákazník je individuálny a má rozličné názory a predstavu o cene okuliarov a kvalitu poskytovania služieb. Sme však vďační za každú jednu recenziu, či už dobrú, alebo zlú. Našťastie sa Vám naša práca páči a tých pozitivních recenzií je veľmi veľa. Samozrejme neskrývame ani tie zlé, určite si ich zoberieme k srdcu a budeme sa snažiť tomu do budúcna vyhnúť.

Neskrývame ak nám napíšete niečo zlé, práve naopak, snažíme sa to vo vnútri firmy vyriešiť čo najskôr. Na celú našu sieť optík vybavíme viac ako 700 zákazníkov každý mesiac. Občas sa stane, že 5-7 zákazníkov má voči poskytovaniu naším služieb výhrady, o to nás to viac mrzí, že ak sme dokázali uspokojiť 695 zákazníkov, kde nastala chyba pri ostatných. Najviac nás mrzí fakt, kde zákazník, ktorý nás nepozná, nikdy u nás nenakúpil nám napíše zlú recenziu iba na základe FB statusu či reklamného banneru a hneď hodnotí, že klameme 🙁 . Samozrejme tolerujeme aj to.

Svojích zamestnancov berieme ako rodinných príslušníkov a pravidelne s nimi komunikujeme, dôverujeme im a preto vieme rozlíšiť, kedy pochybili a kedy konali tak ako majú. Zákazníci, ktorí k nám chodia už 12 rokov vedia, čo môžu u nás očakávať a poznajú kvalitu jednotlivých zamestnancov. Dobrých a hlavne lojálnych zamestnancov je v dnešnej dobe veľmi málo. Chýba aj odborný personál, preto sa pravidelne školíme, nie len po odbornej stránke z hľadiska optiky, ale hlavne po stránke predaja, motivácia a pozitivného myslenia.

Naším cieľom nie je predávať čo najlacnejšie produkty, alebo GARNTOVAŤ nízke ceny. . Doba sa zmenila a je potrebné cenu nastaviť vyrovnane.  Monetálne v tomto zlom období, vieme pre našich zákazníkov poskytnúť výhodnejšie AKCIE a ceny ako počas bežného roka. Máme k dispozícií množstvo výhod oproti konkurencii, lebo máme dodávateľov po celom svete ( USA, ÁZIA, INDIA, EURÓPA… )

Pravidelne navštevujeme zahraničné výstavy ako Miláno, Mníchov, Paríž, Hong Kong a získavame kontakty. S veľa dodávateľmi, ktorí zasobujú celý svet, sme v priateľskom vzťahu a to nám pomáha sa posúvať vpred a neustále vymýšľať rôzne už spomínané AKCIE.

Na jednej strane musí byť spokojný zákazník, na strane druhej firma musí prosperovať a rásť.

Nikdy nám nikto nič zadarmo nedal a ani do nás neinvestoval jedno jediné euro, preto si našu prácu a čas vážime oveľa viac. V podstate z ničoho sme vytvorili silnú a stabilnú spoločnosť, ktorá dokáže konkurovať veľkým zahraničným a domácim optikám, ktoré založili nadnárodné investičné spoločnosti. Nezávidime im nič, iba sa chceme od nich odlíšiť nakoľko u nich sú na prvom mieste peniaze a až potom poskytované služby.

Snažíme sa to robiť presne opačne.

 

 

Radoslav Murin – očný optik, diplomovaný OPTOMETRISTA, kontaktológ

Určite odporúčam, veľmi milé a ochotné panie. Namerali precízne zrak a ešte aj pomohli s výberom okuliar. V predajni je veľký výber a okuliare som mala za 2 dní hotové. Veľká spokojnosť.
Sylvia Kupcová

Dňa 23.3 som navštívila optiku v NC Hron. Bola so nadšená profesionálnou prácou pána Murina. Veľmi ústretové jednanie. Naozaj veľká ochota. Budem vrelo odporúčať každému. Ďakujem pekne spokojná zákaznícka Jana Macková.
Peter Macko

Povedali mi, že keď budem spokojný, mám napísať 🙂 Tak píšem. Paráda, pekný výber, milé baby. Doktor na jednotku

Juraj Šoltís

Dal by som 7 hviezdiciek.
1. Cena – priatelna. Platil som 180 eur v akcii 1+1 druhe som mal zdarma. Moja dioptria -8.0. Inde stali okuliare cez 300 eur.
2. Priatelsky a mily pristup predavaciek
3. Super vysetrenie zraku
4. Velky vyber mojich okuliarov kostene aj klasiky
5. Vsetko do detailu vysvetlene
6. Termin vyroby. Na listku 7 dni, o 2 dni mi volali, ze bryle su hotove
7. Dostal som darcek. Na tu dobu velmi potrebny. Dali mi k okuliarom respirator.
Kristián Minich

Bola som s dcérov na vysetrenie oci. Pán ktorý nás vyšetroval ( vedúci pobočky ) bol maximálne profesionálny. Takéto vyšetrenie sme ešte nezažili. Odporúčame.

Judita Kellnerov

Dobrý deň pán Murin,
dovoľte mi touto cestou vysloviť naše poďakovanie celému kolektívu očnej optiky FASHIONOPTIC OC Retro.
S profesionálnym a odborným prístupom pri vybavovaní našich požiadaviek sme veľmi spokojní.
Úprimne sme radi, že sme si vybrali práve Vašu očnú optiku a dávame ju do pozornosti aj našim známym s tými najlepšími referenciami.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov,
Majka Tahotná

Majka Tahotná

Najskôr som mala len jedny okuliare, no bola som spokojná, oprava, vyčistenie všetko mi vyšli v ústrety a okuliare už mám viac ako 2 rok😊 nakoniec som sa rozhodla ešte raz a už dvoje okuliare…jedny už mám a sú super 😇 druhé mi prídu za pár dní a veľmi sa teším ❤️🤩😊.. Musím pochváliť hlavne obsluhu na pobočke v Skalici,dievcata veľmi príjemné a vždy mi pomohli aj opraviť okuliare a aj s výberom 😇 Za mňa super 👍.. Ja odporúčam 😊😇

Veronika Mikušová

Jednoznačne odporúčam! 

Táto optika je po všetkých stránkach výborná. Od vyšetrenia, cez výber krásnych, moderných okuliarov za super ceny, až po komunikáciu a poradenstvo personálu. Pani Jarka je milá, vie poradiť pri výbere, ochotná a trpezlivá. Vrele odporúčam navštíviť túto optiku. Konkrétne som bola v Retre. Ďakujem Vám ešte raz za krásne okuliare 🙂

IFound Love

Veľmi milé predavačky ,ochotné ,kvalitné a krásne okuliare a rýchle dodanie .Odporúčam �

Lucia Lucia Lucia

S vyšetrením zraku môjho syna som bola nad mieru spokojná. Pán Murín zistil to, čo vyštudovaná očná lekárka v Skalici nie. Asi nemala náladu a hneď nás poslala na neurológiu, s konštatovaním, ze problem nie je u nich, ale niekde inde. Pravdepodobne by sa mala vratit do školy, alebo radšej ani nevysetrovat, lebo ľudí len odbiju a neriešia príčiny… udržujú v nejakom stave alfa, aby ludia chodili a oni si pridavali bodiky…no jednoznačne pri odchode od p. Murina som bola na jednu stranu veľmi spokojna a na druhu velmi nahnevaná na náš zdravotný systém! Týmto sa chcem veľmi poďakovať za profesionálny prístup, trpezlivosť s 9 ročným chlapcom a hlavne za to, že sa našla príčina a predpísali sa okuliare vhodné na prckove oči. ĎAKUJEM

Petra Brezovská

Odporúčame široko daleko najkvalitnejšie meranie aj okuliare �, personál vždy milý, na zraku sa šetriť neoplatí �

Domibella Balážová

****

Daniel Hudek

Rada by som zdielala jedno velke dakujem za super starostlivost. Prvotne som mala v plane iba zmeranie dioptrii no profesionalne pani ktore v Oc Retro pracuju mi ukazali par ramov a bola som nadsena. O tyzden neskor som si bola pre hotove okuliare a ani pri odovzdani som nemala pocit ze som na pritaz alebo otravujem ako je to „bezne“.
Dakujem a vela uspechov

Nicole Gehri

Ďakujem som veľmi spokojná . Veľký výber a super dievčence. Ešte raz ďakujem

Lucia Rabarova

Nie je lepšia optika v Dunajskej ako je táto. Milujem Vás aj ženy aké tam robia. Jáááj, kráááásne 🙂
Attila Kovacs

dnes sme mali z mamou vysetrenie a boli sme neskutocne spokokne aj z pristupom zamestnanou ale aj z panom optometristom 1*

Ivana Adamčíková

Odporúčam …

Stefankovics Erika Csepi

*****

Monika Baranová

*****

Darina Mészárosová Feketeova

Personál v Dunajskej Strede 5*, akciová ponuka -20% +1 okuliare zadarmo 1*.
Nie je akcia ako akcia. Cena rámu v optike 220€, po zľave -20% 176€, po napočítaní skiel sme sa dostali na 244€. K tomu jedny komplet okuliare “zadarmo”. Na nete ten istý rám za 114€. V inej optike (stále v DS) dioptrie za cca 40€. Takže tie akože zadarmo si vlastne zaplatím v cene tých prvých. Hmmm �

Alena Horná

Doporučujem aspoň raz zažiť vyšetrenie oči na okuliare konkrétne u pána Murína vo FASHIONOPTIC. Nosím okuliare 15 rokov, ale toto som nezažil. Venoval sa mi úplne do detailu. Nič neodflákol. Má skvelý prístup ku všetkým zákazníkom. Vrelo odporúčam každému jednému. Určite nezažijete to, čo všade ide. Toto je niečo výnimočné. Ďakujem pán Murín.

Fero Janovic

Za seba a za moju rodinu dávam 10 hviezdičiek. Je vidno, že ich práca baví. Skvelí mladí a energickí ludia. Držím palce a prajem veľa úspechov.

Dušan Podhorský

V piatok som bola na merani zraku s otcom v Skalici. Ten bol nadmieru spokojny s panom optometristom a jeho odbornostou. Personal v tejto prevadzke mate na 1 s hviezdickou a Miska je proste TOP. Verim, ze otec nebude posledny z rodiny, ktory k Vam zavita na nove okuliare. Dakujeme a prajem este vela spokojnych zakaznikov. �

Denisa Ričovská

Pri akcii 1+1 su skla o 100% drahsie ako v ostatnych optikach. Cize tie druhe okuliare tiez pekne zaplatite.
Pietrostudio

 

Vízia

Prostredníctvom našich spokojných zákazníkov, dodávateľov, odberateľov a zamestnancov, chceme byť úspešnou firmou a lídrom v oblasti očnej optiky a OPTOMETRIE.

 

Poslanie

Prispievame k naplneniu Vašich predstáv o kvalitnom a dokonale ostrom videní, cez okuliare zakúpené na našich jednotlivých prevádzkach.

 • v oblasti OPTOMETRIE – meranie zrakovej ostrosti
 • v oblasti OČNEJ OPTIKY – predaj, odborné poradenstvo a servis okuliarov
 • v oblasti KONTAKTOLÓGIE – aplikácia a predaj kontaktných šošoviek

 

Politika spoločnosti:

 1. Cieľom našej práce je vždy na 100 % splnenie požiadaviek zákazníka na kvalitu poskytovaných služieb
 2. Náš vzťah so zákazníkom sa nikdy nekončí odovzdaním okuliarov
 3. Každý náš zamestnanec je presvedčený o význame kvality pre prosperitu firmy a pozná svoje zodpovednosti a právomoci.
 4. Dodržiavanie všetkých súvisiacich právnych a iných požiadaviek v oblasti BOZP a environmentu je pre nás samozrejmosťou.
 5. Tak v oblasti BOZP ako aj Environmentu presadzujeme princíp prevencie.
 6. Manažment našej firmy je osobne zainteresovaný do podpory a rozvoja systému kvality, environmentu a bezpečnosti.
 7. So zamestnancami vedieme otvorenú komunikáciu.
 8. Majiteľ spoločnosti pracuje na vylepšovaní pracovného prostredia a svojou každodenou tvrdou prácou sa zapája do zlepšenia kvality poskytovaných služieb
 9. Zaväzujeme sa trvalo zlepšovať náš manažérsky systém.

 

 

Od všetkých zamestnancov spoločnosť očakáva:

 • ústretové chovanie a rokovanie so zákazníkmi, dodávateľmi a medzi sebou navzájom,
 • znalosť a naplňovanie Politiky a Cieľov spoločnosti,
 • dôsledné a presné dodržiavanie postupov stanovených dokumentáciou integrovaného manažérskeho systému spoločnosti,
 • zodpovednosť za kvalitu vlastnej práce spočívajúcu v predchádzaní chybám dôslednou kontrolou výsledkov svojej práce,
 • aktívnu účasť a spoluprácu pri zlepšovaní integrovaného manažérskeho systému spoločnosti, kvality výroby, ochrany životného prostredia, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a informačnej bezpečnosti pri súčasnom znižovaní nákladov,
 • námety pre zvyšovanie kvality, ochrany životného prostredia, BOZP, informačnej bezpečnosti a konkurencieschopnosti smerované vedeniu spoločnosti.

 

Radoslav Murin, dipl.o – zakladateľ značky FASHIONOPTIC

očný optik – diplomovaný OPTOMETRISTA – kontaktológ

PREDAJNE

Bratislava OC Retro

Bratislava NC Hron

Bratislava Galéria Petržalka

Dunajská streda ZOC MAX

Skalica ZOC MAX

Žilina ZOC MAX

Banská Štiavnica

Holič

Praha Skalka

Praha EDEN

KATEGÓRIE

Vyšetrenie zraku

Náš tím

Kontakt

VOP

Ako sa starať o okuliare