Jednoohniskové dioptrické sklá

Ostré videnie až po horizont vďaka jednoohniskovým okuliarom

Či už trpíte krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou alebo astigmatizmom, jednoohniskové okuliare vám umožnia znova vidieť jasne.

Keď sa zistí, že máte poruchu videnia, znamená to, že lámavosť očnej šošovky už nezodpovedá presnej dĺžke očnej buľvy. V tom prípade vám jednoohniskové šošovky môžu pomôcť znova jasne vidieť na všetky vzdialenosti až približne do vašich 40. narodenín. Okuliarové šošovky zabezpečujú, že svetelné lúče presne dopadajú na sietnicu vo vašom oku, čím vzniká jasný obraz. V oku s refrakčnou chybou sa tento obraz tvorí pred alebo za sietnicou. Výsledkom je neostrý obraz nášho okolia.

Ešte aj refrakčná chyba, ktorá sa považuje za malú – osobné vyhodnotenie a namerané hodnoty sa v tomto prípade niekedy líšia – by sa mala čo najskôr napraviť. Hlavne počas jazdy ste odkázaný na skutočne jasný zrak, napríklad pri predbiehaní iného vozidla. Ak si v akejkoľvek situácii pomyslíte: „Asi potrebujem okuliare“, nehanbite sa navštíviť optiku. Jednoohniskové okuliare vám poskytnú novú perspektívu, bezpečnosť a kvalitu života.

Ak máte svoje prvé jednoohniskové okuliare, alebo ak vám práve predpísali okuliare s novými hodnotami, je úplne normálne, že si na okuliare budete musieť zvykať. Silne krátkozrakí ľudia vidia svet pri pohľade cez nové okuliare menší. Vyzerá to, ako keby zem pod nohami bola vzdialenejšia a miestnosti boli hlbšie. Naopak, ďalekozrakí ľudia zažívajú so svojimi okuliarovými šošovkami zväčšujúci efekt, čo je presne opačné vnímanie. Náš mozog sa však rýchlo prispôsobuje a zvyká si na nový vzhľad.

Naše šošovky poskytujú veľmi krátky čas aklimatizácie a najlepšiu prirodzenú kompatibilitu.

X