Dioptrické sklá

IOT Freeform Designer® (LDS). Revolúcia

ECP: Profesionálna starostlivosť o zrak
LDS: Originálny softvér pre dizajn šošoviek
LMS: Riadiací systém laboratória

FREE FORM – voľná forma

najmodernejšia technológia

na výpočet, navrhovanie a rezanie prispôsobených

okuliarových skiel s minimálnym bočným skreslením

Náš inovačný ekosystém

Radi inovujeme s našimi partnermi. Prostredníctvom našej vzájomnej výmeny informácií získavame skvelé nápady pre naše produkty

Naša inovačná metodika

Inovácie sú súčasťou našej DNA, všetkého, čo robíme, robíme pre budúcnosť očnej optiky a OPTOMETRIE

IOT Freeform Designer® (LDS)

Výkonné algoritmy umožňujú vypočítať šošovky v priebehu niekoľkých sekúnd a prispôsobiť ich individuálnym údajom každého nositeľa.

Kľúčom sú nové vysoko výkonné fotochromatické molekuly 

Jedinečné výhody dioptrických skiel Neochromes® boli vytvorené vývojom vysoko výkonných fotochromatických farbív.

Fotochromatické molekuly majú za normálnych podmienok zložený tvar, ktorý ich robí priehľadnými. Pri absorbovaní ultrafialového svetla sa ich tvar mení, molekulárna štruktúra sa otvára a absorbuje viditeľné svetlo. Dve formy fotochromatickej molekuly – otvorené a uzavreté – existujú v rovnováhe s väzbou, ktorá je neustále rozbitá a prestavaná.

Fotochromatická molekula neustále prepína medzi svojimi priehľadnými a tmavými stavmi. Počet molekúl počas tmavého stavu závisí od množstva UV svetla v prostredí a ďalších faktorov, ako je teplota. Ak je šošovka vystavená významným úrovniam UV svetla, väčšina molekúl bude v otvorenom stave a zatemní šošovky. Pri absencii UV svetla zostanú molekuly zatvorené, čo vedie k čírym šošovkám.

BLOKOVANIE UV žiarenia

UV svetlo je všeobecne definované ako neviditeľné, s vlnovými dĺžkami medzi 100-380 nanometrov (nm). UV žiarenie má oveľa vyššiu energetickú hladinu ako viditeľné svetlo. Vystavenie UV žiareniu môže spôsobiť zmeny v koži, čo vedie k opaľovanie, spáleniu od slnka, vráskam a potenciálne rakovine kože. Rohovka a šošovka dospelého ľudského oka sú pomerne účinné pri blokovaní UV žiarenia a udržiavaní jej dosahu na sietnicu. UV žiarenie však poškodzuje pokožku a predné štruktúry oka. Dlhodobé vystavenie UV žiareniu je spojené s pterygium, fotokeratitídou (snehová slepota), šedým zákalom a inými poruchami očí. Neochromes® šošovky blokujú 100% UVA a UVB žiarenia až do 400 nm.

Filtrovanie modrého svetla

Modré svetlo je časť viditeľného svetelného spektra s najvyššou energiou, zvyčajne považovaná za vlnové dĺžky v rozmedzí 400-500 nm. Slnečné svetlo je zďaleka najväčším zdrojom modrého svetla v našom prostredí. Obrazovky našich počítačov, telefónov a iných digitálnych zariadení sú tiež zdrojom modrého svetla. Neochromes® šošovky ponúkajú maximálnu ochranu proti týmto potenciálne škodlivým vlnovým dĺžkam svetla.

Neochromes® šošovky v šedej farbe blokujú v priemere 80% vysokoenergetického svetla (400-420 nm), keď sú číre, a najmenej 91% vysokoenergetického svetla pri tme. Okrem toho blokujú v priemere 89% svetla medzi 425-450 nm pri tme.

Ochrana pred škodlivým UV žiarením a modrým svetlom

Neochromes® šošovky pomáhajú nositeľom starať sa o oči blokovaním 100% škodlivých UVA a UVB lúčov. Tiež filtrujú modré svetlo, najmä ak sú aktivované vonku. Zatiaľ čo modré svetlo je vyžarované z počítačov, tabletov a smartfónov, slnečné svetlo je oveľa intenzívnejším zdrojom modrého svetla.

Free Form technológia pre moderný život

Väčšina personalizovaných jedno zrakových šošoviek sa vypočíta na základe predpokladu, že sa budú používať len na videnie na diaľku. Ale v reálnom živote sa nosia na všetky aktivity a na prezeranie predmetov na všetky vzdialenosti.

Vizuálne požiadavky dnešných nositeľov jednorazových vizuálnych šošoviek sú úzko spojené s intenzívnym používaním digitálnych zariadení. To vytvára dopyt po bezchybnej vizuálnej kvalite na blízkych a stredných vzdialenostiach.

Nekonečné šošovky s jedným videním boli vytvorené pre moderný životný štýl. Sú optimalizované a personalizované pre všetky vizuálne vzdialenosti, nielen na diaľku. Nositelia zažívajú výnimočnú víziu pre všetky aktivity.

Nekonečná jazda s jednou víziou nočného videnia

Dioptrické sklá Drive Single Vision sú určené pre nepresbyopických vodičov, ktorí vyžadujú bezchybnú vizuálnu kvalitu pre jazdu kedykoľvek vo dne alebo v noci.

Zahŕňajú zónu nočného videnia, ktorá kompenzuje rozdiel v refrakčnej chybe, ku ktorému dochádza medzi dňom a nocou. Nositeľ získava väčšiu zrakovú ostrosť a zníženú vizuálnu únavu.

Okrem toho proces optimalizácie objektívu zahŕňa IOT Digital Ray-Path 2, ktorý zahŕňa inteligentné využitie ubytovania nositeľa do tradičných výpočtov na zníženie šikmých odchýlok, čo vedie k vynikajúcemu personalizovanému objektívu. Šikmé aberácie sú minimalizované efektívnejšie ako kedykoľvek predtým.

Vylepšené zorné pole pre individuálny životný štýl nositeľa

Nositeľ môže uprednostniť jeden progresívny objektív pred druhým na základe ich očakávaní a vizuálnych požiadaviek. Progresívne šošovky IOT na všeobecné účely môžu byť nakonfigurované pre životný štýl pacienta. To poskytuje vhodnejší dizajn objektívu a väčšiu spokojnosť nositeľa.

Štandardná konfigurácia vyvažuje videnie v blízkosti, medziľahlej a vzdialenej vzdialenosti. Táto konfigurácia je univerzálna pre väčšinu nositeľov. Je to najpopulárnejšie a najjednoduchšie odporučiť.
Pre pacientov so špecifickými životnými potrebami sú k dispozícii ďalšie tri
konfigurácie.

Najlepšie videnie s multifokálnymi okuliarovými šošovkami ALPHA Siries

  • Krátka doba návyku: vďaka maximálnej užívateľskej tolerancie
  • Nekonečne variabilné ostré videnie: do blízka a do diaľky, ako aj na strednú vzdialenosť
  • Optimalizované zorné polia: prispôsobené vášmu individuálnemu životnému štýlu
  • Bez “plávajúceho” efektu: videnie v periférnych oblastiach nie je deformované či skreslené
  • Minimálne odrazy a najvyššia estetika: pre dokonalé videnie a prirodzený vzhľad
  • Bezpečnosť, kdekoľvek a kedykoľvek: Ochrana proti potenciálne škodlivému vysoko energetickému modrému svetlu a 100 % UV ochrana
  • Dokonalé vnímanie priestoru: aj v periférnych zónach

PREDAJNE

Bratislava OC Retro

Bratislava NC Hron

Bratislava Galéria Petržalka

Dunajská Streda ZOC MAX

Skalica ZOC MAX

Žilina ZOC MAX

Banská Štiavnica

Holič

Praha Skalka

Praha EDEN

KATEGÓRIE

Vyšetrenie zraku

Náš tím

Kontakt

VOP

Ako sa starať o okuliare